Mulczer Orkan – urządzenie do profesjonalnych zastosowań

Mulczery ORKAN to wszechstronne urządzenia, które doskonale sprawdzą się w wielu zastosowaniach. Dzięki wykorzystaniu wysokiej klasy maszyn, można bez wysiłku pozbyć się zarośli, runa leśnego, zdrewniałych części roślin i wszelkich typów drewna. Mulczery leśne są wykorzystywane głównie, zgodnie z nazwą, na terenach leśnych, lecz ich zastosowanie jest znacznie szersze. Mogą bardzo skutecznie służyć także do utrzymywania pól uprawnych i innych terenów.

Mulczery ORKAN bardzo dobrze radzą sobie nawet w trudnych warunkach ze względu na swoją znaczną szerokość i zastosowanie wysokiej klasy komponentów eksploatacyjnych. Są polecane do ciągników o mocy ponad 200 KM. Jeśli szukasz maszyn, które są przystosowane do pracy w wymagającym terenie, mulczery leśne oferowane przez naszą firmę z pewnością doskonale spełnią swoje zadanie.

Mulczer kosiarka bijakowa – do czyszczenia i rekultywacji

Mulczer kosiarka bijakowa to sprzęt, który jest niezbędny, jeśli chcesz podjąć się oczyszczania i rekultywacji zarośniętego terenu. Maszyna skutecznie kruszy drewno i zarośla, pozwalając na efektywne prowadzenie prac rolnych i leśnych. W szerokiej ofercie kosiarek bijakowych proponowanych przez firmę ORKAN znajdziesz różnego typu urządzenia, także do specjalistycznych zastosowań. Oferujemy między innymi mulczery do kukurydzy, które są niezastąpione w profesjonalnych pracach rolnych. Zachęcamy do przejrzenia oferty dostępnych modeli, a także skorzystania ze wsparcia serwisowego, dzięki któremu utrzymasz zakupione maszyny w idealnym stanie.Mulczery do kukurydzy

Mulczery do kukurydzy

Nasze urządzenia doskonale sprawdzają się też jako mulczery do kukurydzy. Po żniwach warto wykonać zabieg mulczowania, by skutecznie ograniczyć rozwój omacnicy prosowianki i fuzarium. We wrześniu gąsienice te opuszczają swoje dotychczasowe miejsca żerowania i wgryzają się w międzywęźle najmniej uszkodzonych roślin. Następnie wygryzają tam mają jamkę, w której po zasklepieniu mogą przezimować. Niskie ścięcie kukurydzianego rżyska pozwala więc na praktycznie całkowitą eliminację tego szkodnika, poprzez ograniczenie larw zimujących o ponad 90%.

Maszyny Orkan umożliwiają też równomierne rozdrobnienie i rozrzucenie materii na polu, co skutkuje jej szybszym rozkładem. Dużą korzyścią z wykorzystania mulczerów do kukurydzy jest przede wszystkim zmniejszenie cząstek masy pożniwnej, a także skrócenie rżyska, dzięki czemu łatwiej można wykonać uprawki pożniwne.